• bez DPH

    00,00 
    Váš nákupný košík zíva prázdnotou. Pridajte niečo.
    Medzisúčet 0,00 
    Cena spolu 0,00 

Na slovenskom trhu nájdeme desiatky druhov mopov, ale nie každý mop nám zabezpečí krásnu a dokonale čistú podlahu bez šmúh. Ako si vybrať ten správny?

Najdôležitejším kritériom pri výbere mopu je jeho určenie, teda v akom priestore bude používaný, aký typ podlahy chcete čistiť. Niektoré podlahy sa totiž odporúča čistiť len nasucho, na niektoré sa hodí mikrofázový, na iné bavlnený. Mop pre profesionálne použitie by mal vydržať každodenné nasadenie –  bežné mopy určené pre domácnosť takúto záťaž dlhodobo nezvládajú. Dôležité je tiež prihliadať na správnu veľkosť mopu, aby sa vám s ním jednoducho pracovalo, ale zároveň ste za čo najkratší čas vyčistili čo najväčšiu plochu. Na veľké plochy sú najvhodnejšie veľké mopy, no tie, naopak, môžu mať problém s vyčistením maličkých plôch, do ktorých sa jednoducho nedostanú (napríklad priestor pod skrinkou, pod posteľou, na malých schodoch a podobne). Aby ste si vedeli vybrať správny mop, povieme si o nich čosi viac.

Profesionálny mop je zárukou lepšej kvality čistenia a lepšej hygieny. S profesionálnym mopom za kratší čas a bez námahy umyjete oveľa väčšiu plochu.

Časti mopu

mop s vozíkom

mop s vozíkom

Každý mop sa skladá z troch častí: 1. držiak mopu, 2. mop a 3. násada (tyč). Takisto v našej ponuke nájdete tieto časti ako samostatné produkty, aby ste si ho mohli vyskladať podľa vlastných potrieb. V našej ponuke nájdete mopy určené na umývanie podlahy aj zametacie mopy, s ktorými môžete čistiť nasucho. Nasucho je väčšinou potrebné čistiť na miestach, kde znečistenie nevyžaduje použitie čistiaceho roztoku.

Zametacie mopy sa používajú aj na čistenie plôch so zvýšeným pohybom ľudí, kde z hľadiska bezpečnosti nie je vhodné čistiť podlahu namokro (pretože hrozí nebezpečenstvo pošmyknutia). Zametacie mopy nájdu uplatnenie aj pri čistení športovísk, ako sú telocvične, posilňovne, haly.

Bavlnený alebo mikrofázový mop?

Mopy sú vyrábané z rôznych materiálov, ale najviac používané sú bavlnené a mikrofázové. Bavlnené mopy sa používajú na všetky podlahy (prírodný/ umelý kameň, linoleum, guma a iné) okrem drevených a laminátových. Na drevené a laminátové podlahy sa používajú mikrofázové mopy (tzv. mikro). Micromopy čistia s minimálnym množstvom čistiaceho roztoku, vďaka čomu sa nemusíme obávať, že by nám parkety alebo plávajúca podlaha navlhli. Mop micro sa dá použiť aj na dosušovanie alebo leštenie podlahy.

Nezabudnite na správny držiak

Pri kúpe mopu myslite aj na správny výber držiaka mopu. Držiaky sú vyrábané rôzne, no najpoužívanejšie sú kapsové a fixové – Flipper. Držiaky mopu Flipper majú tú výhodu, že pri umývaní podlahy s nimi neprichádzajú ruky vôbec do kontaktu s mopom. Pri umývaní fixovým mopom vaše ruky zostanú suché a čisté. Fixový mop môžete jednoducho sklopiť funkčným pedálom a vyžmýkať žmýkačom upevnenom na vozíku.

Aby nám mop mohol dlho slúžiť a aby sa ním dalo pohodlne pracovať, musí byť násada (tyč) aj držiak mopu z ľahkého, no pevného materiálu.

Tu si môžete vybrať mopy upratovacie vozíky alebo upratovacie sety.

Čistiaci set FLIPPER 40 cm

Čistiaci set FLIPPER 40 cm

Upratovací set FLIPPER 50 cm

Upratovací set FLIPPER 50 cm

Malý vozík a Mop

Malý vozík a Mop

Vozík s mopom

Vozík s mopom