• bez DPH

  00,00 
  Váš nákupný košík zíva prázdnotou. Pridajte niečo.
  Medzisúčet 0,00 
  Cena spolu 0,00 

Kvalitný mop sa líši od nekvalitného mopu v prvom rade kvalitou materiálu, z ktorého je vyrobený. To určuje aj jeho životnosť. Je iné, keď sa mop používa na umývanie podlahy v domácnosti a iné, keď ním upratovačka umýva veľké plochy denne 8 hodín. A je potrebné, aby mop „prežil“ aj hrubšie zaobchádzanie.

Lacný mop

Často sa stáva, že ľudia v snahe ušetriť peniaze, kúpia lacný mop. Dosť skoro ale zistia, prečo bol lacný. Keď je mop lacný, zrejme bol vyrobený z lacných a menej kvalitných materiálov. Napríklad aby bol držiak mopu robustný a pevný, musí mať určitú hrúbku a musí byť vyrobený z prvotriedneho materiálu.

Mop z drogérie

Keď si kúpite mop v bežnej drogérii, bude zrejme z tých lacnejších, ale zároveň aj tých menej kvalitných. Keď ho budete používať doma a budete na neho dávať veľký pozor, môže Vám poslúžiť nejaký čas.

Kvalitný mop čo vydrží

Keď ale kupujete mop pre pani upratovačku, tá ho až tak šetriť nebude. Preto je doslova nevyhnutné, aby mala v rukách mop, ktorý vydrží aj tvrdšie zaobchádzanie.

Kapsový mop vs mop Flipper

Najviac používané mopy sú kapsové mopy. Sú jednoduché na používanie, stačí držiak mopu vsunúť do mopu a môže sa umývať podlaha. Čo sa ale týka už samotného vyžmýkania mopu, je to s ním trocha horšie. Treba si vykasať rukávy a chytiť ten špinavý mop, ktorý pozbieral špinu z celej podlahy a pekne ho v rukách vypláchať a následne vyžmýkať. Pričom hlavne v tejto dobe (covidovej), si uvedomujeme nutnosť udržania čistých rúk. Z hľadiska hygieny je to neprijateľné, aby upratovačka po vyžmýkaní mopu v rukách, chytala kľučky, vypínače, zábradlia prípadne iné povrchy. Nie je žiadúce, aby z podlahy, kde sa topánkami prenáša všetko od všadiaľ, boli prenesené nečistoty, výrusy a baktérie na povrchy, ktorých sa bežne dotýkame všetci.

Obrovská výhoda mopu Flipper spočíva v spôsobe, ako sa žmýka. Špičkou nohy sa stúpi na funkčné červené tlačidlo, čím sa sklopí držiak. Mop ostáva visieť na držiaku vďaka uškám, tak ako to je vidieť na obrázku.

Mop visí na držiaku vďaka uškám, ktoré sú pevne uchytené v držiaku.

Takto sklopený mop sa už len vloží do žmýkača, ktorý je na upratovacom vozíku:

Takto sa žmýka mop Flipper.

Jednoduché a efektívne žmýkanie mopu

Pri žmýkaní mopu drží upratovačka v jednej ruke tyč mopu a druhou rukou zatlačí na páku žmýkača. Takéto žmýkanie mop je neporovnateľné s tým bežným žmýkaním mopu v rukách.

Doprajte Vašej upratovačke komfort nech netrpí jej chrbtica

Pri bežnom žmýkaní v rukách sa upratovačka musí zohnúť k vedru, jedine tak sa jej podarí vypláchnuť a vyžmýkať mop. Pri žmýkaní mopu Flipper v žmýkači je to komfortné, lebo stojí vzpriamene a tak netrpí jej chrbtica.

Žmýkanie mopu Flipper je 100% hygienické

Keď sa umýva podlaha mopom Flipper a žmýka sa v žmýkači, covid ani iné vírusy a baktérie nemajú šancu, aby sa preniesli z podlahy na ostatné povrchy. Toto je v dnešných časoch najoceňovanejšia výhoda oproti ostatným mopom.

S mopom Flipper sa umyje podlaha rýchlejšie

Keďže sa ušetrí hodne času inak pracným žmýkaním, stihne sa umyť podlaha za oveľa kratší čas. A ako sa hovorí „ČAS SÚ PENIAZE“. Upratovanie Vás tým pádom bude stáť menej peňazí. Alebo sa vďaka ušetrenému času bude môcť upratovačka viac sústrediť na iné práce. Napríklad bude môcť častejšie utierať prach na parapetách, poličkách… alebo bude môcť dôkladnejšie vyčistiť kuchynku či WC.

Zhrnutie na záver

Vymenovali sme viac vecí, vďaka ktorým budeme vedieť rozlíšiť, ktorý mop je kvalitný mop, alebo čím sa vyznačuje kvalitný mop:

 • – je vyrobený z kvalitného materiálu, vďaka čomu bude mať dlhú životnosť
 • – umožňuje jednoduché žmýkanie v žmýkači
 • – ponúka 100% hygienu
 • – dopraje komfort upratovačke
 • – umyje podlahu za kratší čas